Internetowa TABLICA dla Wspólnoty Mieszkaniowej 

Informuj mieszkańców o tym co ważne i unikaj konfliktów we Wspólnocie!

Sytuacja wokół nas oraz oczekiwanie, że wszystko powinno być dostępne przez Internet - powoduje, że każdy brak informacji jest zarzewiem potencjalnego konfliktu - dotyczy to również wspólnoty mieszkaniowej .

Można oczywiście pogodzić się z tym. Słuchać niekończących się uwag od Właścicieli lokali i odpowiadać na ich pretensje. Ale bardziej rozsądnym podejściem jest przeciwdziałanie takim sytuacjom. Lepiej chyba zadziałać, umieścić wszystkie informacje w łatwo dostępnym miejscu i odsyłać tam mieszkańców oraz Właścicieli lokali niż słuchać uwag i pretensji?

Czy będąc Zarządem możesz ignorować błędy w komunikacji z członkami Wspólnoty? Oczywiście, że możesz! Ale czy to się OPŁACA?

Sprawdziliśmy to u nas - nie musisz tracić czasu na eksperymenty

Podobnie jak Ty jesteśmy Zarządcą i Administratorem Wspólnot. Być może nasze doświadczenie z tablicą informacyjną umieszczoną na stronie www będą dla Ciebie inspiracją. U nas to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza (i to w kilkudziesięciu Wspólnotach).

Podobnie jak inni zarządcy drukujemy i wywieszamy ogłoszenia na klatkach schodowych, w windach, czasami nawet na bramie wjazdowej. Niby wszystkie informacje są dostępne na nieruchomościach, ale i tak ludziom łatwiej jest odszukać numer telefonu do nas w Internecie i zadzwonić do naszego biura z pytaniem, niż zjechać windą na dół i przeczytać wywieszone ogłoszenie. 

Chcąc zmniejszyć ilość takich telefonów odrywających nas od innej pracy - założyliśmy dla naszych Wspólnot Strefę Klienta z dedykowanymi „Tablicami Informacyjnymi” opublikowane na firmowej stronie www. Trochę czasu i wysiłku zajęło nam odpowiednie oprogramowanie takiej tablicy oraz opracowanie mechanizmów publikowania komunikatów. Ale efekt jest zadawalający, bo mieszkańcy Wspólnot wchodzą na stronę i korzystają z informacji tam umieszczonych. Uważam, że Taką tablicę powinna mieć każda Wspólnota.

Wspólnoty jednak nie mają swoich stron internetowych, a administratorzy rzadko oferują coś takiego strefa klienta. Dlatego uruchomiliśmy projekt, dzięki któremu każdy Zarząd Wspólnoty z Warszawy może w łatwy sposób uruchomić własną „Tablicę Informacyjną” dla swojej nieruchomości (w jaki sposób to zrobić – opis znajdziesz poniżej).

Najpierw jednak przeanalizujmy po co i dlaczego miałbyś to zrobić (dla siebie i dla swojej Wspólnoty).

Trzy niewątpliwe zalety tablicy informacyjnej (umieszczonej w Internecie)

Co jako Członek Zarządu zyskasz dzięki tablicy informacyjnej opublikowanej w Internecie?

  1. Masz miejsce do publikowania uzasadnień decyzji Zarządu. Masz własny „mikro biuletyn”, w którym publikujesz komunikaty o tym co robisz lub zamierzasz zrobić na nieruchomości i wyjaśniasz dlaczego tak musi być. Dzięki publikowaniu komunikatów nie będzie potrzeby tłumaczenia poszczególnych decyzji indywidualnie poszczególnym Właścicielom lokali. Dodatkowo opublikowanie takiego dobrze uzasadnionego komunikatu „wybija z ręki argumenty” oponentom.
  2. Masz miejsce do uporządkowanego publikowania wszystkich niezbędnych numerów telefonów i kontaktów e-mailowych. W szczególności tych, które są potrzebne mieszkańcom w sytuacjach awaryjnych. Ułatwiasz tym życie mieszkańcom, którzy za pomocą smartfonu szybko znajdą odpowiedni kontakt i załatwiają swoje sprawy z właściwymi osobami. Nie zawracają Ci głowy, a jednocześnie znacząco lepiej oceniają pracę członków Zarządu.
  3. Dodatkowo na tablicy informacyjnej masz również miejsce do publikowania instrukcji jak mieszkańcy powinni postępować w często występujących sytuacjach życiowych tak, by robić to zgodnie z przepisami i regułami „współżycia społecznego” (np. jak przeprowadzać remonty, pozbywać się niestandardowych śmieci itp.). Takie instrukcje pomagają rozwiązywać mieszkańcom ich problemy i zmniejszają ilość sytuacji konfliktowych, co również przekłada się na lepsze postrzegania działania Wspólnoty i zarządzających nią członków Zarządu.

Załóż tablicę informacyjną w trzech łatwych krokach

Co trzeba zrobić aby uruchomić taką tablicę dla Twojej Wspólnoty?

Daję Ci oprogramowanie tablicy, łatwy do zapamiętania adres internetowy i możliwość korzystania z Tablicy za darmo, bo jak napisałem wyżej uważam, że idea ułatwiania mieszkańcom dostępu do informacji jest cenną wartością. Takie usługi internetowe są dostępne również w wersji płatnej – przeważnie wiążą się z zakupem odpowiedniego oprogramowania i comiesięcznym abonamentem. Ceny jakie znalazłem w Internecie przekraczają nawet kilka stówek miesięcznego abonamentu.

Dlaczego u nas możesz za DARMO założyć tablicę informacyjną dla swojej Wspólnoty? Bo w ramach promowania naszych usług zarządzania nieruchomościami oferujemy Ci tą tablicę jako próbkę usług. Skorzystaj za darmo, bez zobowiązania kupowania czegokolwiek.

Z tej usługi możesz korzystać tak długo jak zechcesz.

Znasz warunki, teraz Twój ruch – uruchom tablicę informacyjną dla swojej Wspólnoty.
Pamiętaj - otrzymasz pomoc z naszej strony!

Wahasz się? Zobacz: przykładową tablicę informacyjną